LEHDISTÖKUVIA 

Konstrundanin logo jpg
Konstrundanin logo png

Lehdistötiedotteet

Etsimme nyt aluevastaava Länsi-Uudellemaalle

Oletko kiinnostunut paikallisesta taidekentästä ja haluat olla mukana kehittämässä Konstrundania? Etsimme nyt uutta aluevastaava Länsi-Uudellemaalle, joka haluaa vahvistaa yhteyttä osallistujien kanssa ja juurruttaa Konstrundania alueelleen.Lue lisää »
Konstrundan
22.04.2025 klo 11:51

Osallistu Konstrundanin webinaariin ja työpajaan

Konstrundan järjestää kevään aikana webinaarin ja työpajan taiteilijoille.Lue lisää »
Konstrundan
17.04.2025 klo 16:26
Työpaja: Visual Storytelling for Artists – käytännönläheinen työpaja

Työpaja: Visual Storytelling for Artists – käytännönläheinen työpaja

Työpajassa 6.5., opit kuinka voit rakentaa visuaalisesti kiinnostavan ja aidon esityksen omasta työstäsi ja taiteilijuudesta.Lue lisää »
Konstrundan
17.04.2025 klo 15:47
Webinaari: Taiteilijan henkilöbrändi

Webinaari: Taiteilijan henkilöbrändi

Osallistu taiteilijoiden henkilöbrändäystä käsittelevään Konstrundan webinaariin 24.4.Lue lisää »
Konstrundan
17.04.2025 klo 15:23
Konstrundan kyltti

TUTUSTU KONSTRUNDANIN Työryhmään

Esittelemme työryhmää Konstrundanin sosiaalisen median kanavissa.Lue lisää »
Konstrundan
21.03.2025 klo 10:00
öppna ateljéer avoimet ateljeet open studios  Konstrundan lö-sö la -su sat-sun 6-7.9.2025. 11.00-17.00

ENNÄTYSMÄÄRÄ HAKEMUKSIA!

Konstrundanille tuli tänä vuonna ennätysmäärä hakemuksia! Suuri kiitos kaikille osallistuville kuvataiteilijoille, käsityöläisille, muotoilijoille ja taiteilijaresidensseille - monimuotoisuutenne ja luovuutenne heijastavat taideammattien laajuutta ja tekevät Konstrundanista jatkuvasti inspiroivan taiteen kohtaamispaikan!Lue lisää »
Konstrundan
20.03.2025 klo 10:14